3 Łódzka Drużyna Harcerzy

3 Łódzka Drużyna Harcerzy powstała 17 września 2004 roku. W naszej tradycji i obrzędowości odwołujemy się do historii tj. do wydarzeń związanych z wybuchem powstania styczniowego. Barwy drużyny, kandydat na patrona, nazwy zastępów oraz inne elementy są temu podporządkowane.

Drużyna jest członkiem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, działa w Łódzkiej Chorągwi Harcerzy w Łódzkim Hufcu Harcerzy "Północ". Współpracujemy w ramach Szczepu "Bukowy Dom" z 3 Łódzką Gromadą Zuchów "Strażniczki Podwodnej Krainy", 3 Łódzką Drużyną Harcerek "Koniczyny" im. Marii Jasińskiej oraz nowo powstałą 3 Łódzką Gromadą Zuchów "Strażnicy Orlego Pióra"

Głównymi jednostkami w pracy drużyny są zastępy, których zbiórki odbywają się raz w tygodniu. Cała drużyna zbiera się średnio 2 razy w miesiącu, aby podczas zbiórki sprawdzić umiejętności nabyte podczas cotygodniowych spotkań zastępów. W ramach naszej działalności organizujemy gry samarytańskie, imprezy na orientację, 2-3 dniowe wyjazdy w formie biwaków lub wycieczek. Zwieńczeniem całorocznej pracy drużyny jest zimowisko oraz obóz drużyny.

3 Łódzka Drużyna Harcerzy prowadzona jest pod opieką dorosłego instruktora ZHR oraz harcerzy wspomagających.

Środowisko działania

ñ   Szkoła Podstawowa nr 35 , ul. Tybury 4, Łódź

ñ   Szkoła Podstawowa nr 54, ul. Wróbla 5, Łódź

ñ   Parafia pod wezwaniem św. Antoniego

W internecie

ñ   Galeria

Drużynowy:

pwd. Jakub Tomczyk HO
tel: 505076744

Kto nas odwiedza...

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.